Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ecopasywny | 30 czerwca 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Dobra działka, czyli jaka?

Dobra działka, czyli jaka?
damian

Bardzo często decyzję o tym, jaki dom wybudować, poprzedza proces wyboru odpowiedniej działki. Sprawa jest znacznie ułatwiona jeżeli mamy choć mgliste wyobrażenie tego, czy chcemy mieszkać w domu jednorodzinnym, domu drewnianym, domu parterowym, nowoczesnym czy piętrowym.
Bardzo ważną kwestię stanowi ukształtowanie powierzchni. Najlepszy, pod niemalże każdy typ zabudowy, czy to pod domy piętrowe czy jednokondygnacyjne, będzie teren płaski. W innym wypadku możemy być zmuszenie pokryć koszty związane z wyrównywaniem teremu, bądź stosować specjalne fundamenty, jeżeli zdecydujemy się na budowę domu na stoku. Kolejną ważną kwestią jest nasłonecznienie. To ono w głównej mierze decyduje o tym, z której strony będzie znajdować się front domu. Przenoszenie wejścia nie jest jednak konieczne. Wystarczy zastanowić się nad tym, czy zmiana lokalizacji pomieszczeń. Równie istotnym jest wzięcie pod uwagę lokalizacji działki względem rzek czy potoków. Bezpośrednie sąsiedztwo może mieć wpływ na natężenie wilgotności powietrza a także może stanowić bezpośrednie zagrożenie i groźbę zalania posesji. Zastanówmy się również, jak dużej działki potrzebujemy -warto wziąć pod uwagę nie tylko metraż domu i wyznaczenie ustalonych przepisami odległości, które powinniśmy mieć na uwadze, ale również to, czy planujemy zaprojektować ogród. Szczególnie łatwo jest zaprojektować ogród otaczający dom parterowy, wygląda on doskonale niemalże w każdym otoczeniu.
Na małych działkach lepiej sprawdzą się projekty domów parterowych, czy to domów drewnianych, tradycyjnych czy nowoczesnych. Dodatkowa kondygnacja pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na projekt domu jednopoziomowego czy wielokondygnacyjnego, upewnijmy się, że działka jest uzbrojona - zaoszczędzi nam tow późniejszym terminie wiele czasu i nerwów.

Submit a Comment