Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ecopasywny | 30 czerwca 2022

Scroll to top

Top

No Comments

Funkcjonalne domy jednorodzinne.

Funkcjonalne domy jednorodzinne.
damian

Wybór odpowiedniego projektu spośród setek projektów nie jest łatwym wyzwaniem. Należy mieć na uwadze to, że budowa domu to inwestycja na lata, nie powinna więc być zależna od chwilowych gustów, zachcianek czy panujących aktualnie trendów. Gotowe projekty domów jednorodzinnych bardzo często wykorzystują ciekawe rozwiązania, które wpływają na to, że komfort życia staje się wyższy.
Bardzo często w planie takiego domu znajduje się wiatrołap, który równie często bywa usuwany przez inwestorów. Warto wspomnieć, że w domu jednorodzinnym bardzo dobrze pełni on swoją funkcję, zapewniając miejsce, w którym można pozbyć się wierzchniego okrycia w chwili gdy wchodzimy do domu. Możemy tu umieścić wieszaki, które przeznaczone będą dla gości, a większa garderoba bądź szafa wnękowa, w której można przechowywać odzież wierzchnią może znajdować się w innej części domu, np. w przedpokoju.
Warto zastanowić się nad tym, czy garaż uwzględniony w gotowym projekcie domu jednorodzinnego spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Być może warto, by był o kilka metrów większy, ale za to stworzył możliwość wydzielenia miejsca, w którym można składować różne rzeczy, np. rowery czy używany sezonowo sprzęt narciarski. Będzie mogło to być również miejsce przeznaczone do majsterkowania. Powiększenie garażu o kilka metrów nie wpłynie drastycznie na wzrost kosztów budowy oraz wzrost późniejszych kosztów eksploatacyjnych.
Powyższe przykłady pokazują, że nie wszystkie rozwiązania zastosowane w projektach domów jednorodzinnych należy od razu negować. To, co początkowo uważaliśmy za dosyć dużą wadę, po głębszym namyśle może stać się znaczącą zaletą. Pamiętajmy o tym, że ten typ budownictwa ma być odpowiedni dla mniejszych i większych rodzin i to właśnie potrzeby poszczególnych członków rodziny powinny być brane pod uwagę wtedy, gdy myślimy o wprowadzeniu przeróbek do gotowego projektu domu rodzinnego.

Submit a Comment