Ecopasywny

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Navigation Menu

Zalety domów luksusowych

Zalety domów luksusowych

Posted by on Mar 26, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo cenią sobie wygodę. Podstawowym sposobem na stworzenie sobie tej wygody jest budowa dużego i przestronnego domu, który będzie się podobał wszystkim członkom rodziny. Idealne warunki do takiego życia stwarzają domy luksusowe. Pobudowanie takiego domu jest dosyć kosztowne, jednak można mieć przynajmniej pewność, że wszystkim taki dom spodoba się. Domy luksusowe są przede wszystkim duże. Właściciele domu mogą sobie sami wybrać czy ten ma mieć sześć pomieszczeń, osiem albo dwanaście. Są to zazwyczaj piętrowe domy, dzięki czemu te wszystkie pomieszczenia bardzo dobrze rozbijają się po całym domu. W domach luksusowych jest miejsce na pokój gościnny, hall, duże łazienki, garderobę, gabinet do pracy czy też spiżarkę, a oprócz tego przeznaczone jest też miejsce na wiele pokoi dziennych. W domach luksusowych bardzo często pojawia się też basen kryty albo otwarty. Najczęściej jest on usytuowany na tarasie albo pod tarasem i wtedy jest kryty. Domy luksusowe mają również bardzo bogato wyposażone wnętrza. Podłogi oraz ściany wyłożone są w bardzo luksusowy sposób, większość przedmiotów jest podświetlona, a wszystkie meble są bardzo nowoczesne. W takich domach bardzo często montuje się również kominki, które przede wszystkim stanowią element dekoracyjny. Projekty domów luksusowych najłatwiej można znaleźć w Internecie. Tam właśnie zamieszczane są wszystkie aktualne projekty, dzięki czemu szybko można znaleźć dom swoich marzeń. Projekty domów luksusowych tworzone są też w biurach architektonicznych na specjalne zamówienia klientów. Jednak gdy decydujemy się na takie właśnie domy nie możemy zapominać o tym, że często koszty ich utrzymania są dość duże. Powodem tego zazwyczaj jest przede wszystkim ich bardzo duża powierzchnia, która wymusza wysokie koszty ogrzewania czy podobne. Dlatego należy się dobrze zastanowić, czy w przyszłości na utrzymamnie takiego domu będzie nas po prostu stać.

Read More

Co wziąć pod uwagę wybierając projekt domu

Co wziąć pod uwagę wybierając projekt domu

Posted by on Mar 25, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Samodzielna budowa domu jednorodzinnego bywa bardzo kłopotliwa. Nie powinna więc dziwić ogromna popularność deweloperów realizująca projekty domów pod klucz. Budowa domu, szczególnie w systemie gospodarczym wymaga nie tylko sporych nakładów finansowych ale też sporej dawki cierpliwości. Po pewnym czasie inwestor, który wcześniej nie miał pojęcia o budownictwie staje się małych fachowcem. W międzyczasie popełnił też z pewnością mnóstwo błędów. Jeśli i ty znajdujesz się na etapie wyboru projektu, musisz koniecznie zapoznać się z poniższym artykułem. Dzięki temu dowiesz się na co uważać w trakcie budowy, czego unikać. Zanim w ogóle zaczniesz rozglądać się za projektem domu wybierz działkę. Zwróć uwagę na jej ukształtowanie, położenie względem stron świata no i oczywiście sąsiedztwo. Jeśli jesteśmy przy działce to nie możemy nie wspomnieć o warunkach zabudowy. W gminie na terenie, której znajduje się działka sprawdź dokładnie warunki zabudowy dla danego Ci terenu w planach zagospodarowania przestrzennego. Dopiero wtedy możesz się zabrać za wybór projektu. Po pierwsze musisz zdecydować w jaki konstrukcji chcesz wznosić dom. Do wyboru masz budynki drewniane bądź domy murowane. Weź pod uwagę to ile czasu zajmuje zbudowanie domu w danej technologii, jaki jest koszt poszczególnych materiałów, jak długo są wytrzymałe. Nie możesz też pomijać tak ważnych czynników jak parametry energooszczędności. Domy z drewna jak też domy murowane powinny charakteryzować się niskim przenikaniem ciepła. Dzięki temu ciepło dłużej będzie utrzymywać się w budynku, a do ogrzania całego domu zużyjesz zdecydowanie mniej materiałów grzewczych. Ważną kwestią jest również wybór projektu domu. Możesz zdecydować się na projekt wykonywany na specjalne zamówienie, jak też na projekt z gotowych katalogów. W ostatnim przypadku warto zdecydować się na taki, który dopuszcza wprowadzenie zmian. Adaptacja projektu bywa zdecydowanie tańsza niż budowa kupno projektu indywidualnego, również szytego na miarę.

Read More

Dom tradycyjny czy nowoczesny?

Dom tradycyjny czy nowoczesny?

Posted by on Mar 25, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Jednym z najtrudniejszych pytań, na które muszą odpowiedzieć inwestorzy decydujący się na budowę domu jest pytanie o wybór nowoczesnego lub tradycyjnego projektu domu. Jakie rozwiązanie najlepiej wybrać?
Projekty domów tradycyjnych kuszą przede wszystkim klasyczna formą, która wielu osobom kojarzy się z rodzinnym domem oraz daje poczucie przytulności, bezpieczeństwa i bycia u siebie. Projekty domów nowoczesnych to z kolei surowa elegancja, która może przypaść do gustu osobom ceniącym ciekawe walory estetyczne budynku, takie jak interesująca bryła oraz oryginalne pomysły.
Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że domów tradycyjnych w ścisłym tego słowa znaczeniu już się praktycznie nie buduje. Wynika to z prostego faktu zmiany technologii w budownictwie i wykorzystania nowoczesnych materiałów. Powrotu do przeszłości praktycznie nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na projekty domów tradycyjnych w nowoczesnej aranżacji.
Połączenie klasycznych i nowoczesnych cech jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem. Pozwala ono na wykorzystanie wszystkich zalet nowoczesnego budownictwa, w tym także tych związanych z zastosowaniem nowoczesnych technologii, które przekładają się na komfort mieszkańców. Jednocześnie takie połączenie daje możliwość umieszczenia w projekcie tradycyjnych elementów, które będą stanowiły połączenie z tradycją. Dzięki temu można osiągnąć optymalny efekt, zadowalający zarówno dla zwolenników sprawdzonych rozwiązań, jak i fanów nowatorskich pomysłów.
Jak widać wbrew pozorom wybór miedzy projektem domu tradycyjnego i nowoczesnego nie musi być wcale konieczny. W katalogach z ofertą biur projektowych można bez trudu znaleźć wiele rozwiązań, które w doskonały sposób łączą oba te style, czerpiąc z nich to, co najlepsze. Dzięki temu można znaleźć proste rozwiązanie poważnego dylematu.

Read More

Zalety domów parterowych

Zalety domów parterowych

Posted by on Mar 24, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Przez ostatnie lata w biurach projektowych dominowały głownie projekty domów z użytkowym poddaszem. Domy bez dodatkowych kondygnacji, parterowe nie cieszyły się zbyt wielkim powodzeniem. Zacznijmy jednak od tego w jaki sposób w ogóle wybrać projekt domu na działkę. Na początku warto zacząć od analizy miejscowego planu zagospodarowania oraz prawa budowlanego. W niektórych regionach polski nie można na przykład budować domy z płaskim dachem. Ponadto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego może narzucać nie tylko to jaki dach powinien posiadać budynek. Może również mówić o ilości kondygnacji we wnętrzu, wysokości budynku czy nawet określać kształt bryły. Przed przystąpieniem do budowy warto również samemu sobie odpowiedzieć na pytanie jaki dom najlepiej spełniałby moje oczekiwania, ile pokoi jest mu potrzebnych, ile łazienek, czy podpiwniczenie też będzie mi potrzebne. Dopiero wtedy można przejść do wyboru projektu. Z całą pewnością projekty domów parterowych mają swoje niezaprzeczalne zalety. Domy parterowe posiadają zdecydowanie lżejszą konstrukcję. Nie potrzebują więc solidnych fundamentów. W domach parterowych brakuje również schodów. Pewnym problemem w domach parterowych może być wydzielenie strefy dziennej od nocnej. Kolejnym problemem są spore nakłady finansowe, jakie inwestor musi ponieść przy budowie dachu. Dom parterowy potrzebuje również sporej działki pod zabudowę. Z drugiej jednak strony budowa domu parterowego zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż budowa domu z poddaszem użytkowym niż dwukondygnacyjnego. Dom parterowy można też w przyszłości rozbudować. Pewnym problemem stanowi również rozmieszczenie instalacji wodnych, kanalizacyjnych czy grzewczych. Ze względu na spora powierzchnię rozłożoną w jednym poziomie, trzeba stosunkowo więcej tych materiałów niż w przypadku domów w jednym pionie.

Read More

Projekty domów – bliźniaków

Projekty domów – bliźniaków

Posted by on Mar 22, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Bliźniaki to typ zabudowy, który często można spotkać w miastach, gdzie oprócz blokowisk powstają osiedla domów o zabudowie bliźniaczej lub szeregowej ( co wynika często z małej ilości miejsca). Jakie są zalety mieszkania w takich domach?
Projekty domów bliźniaczych sprawdzą się wszędzie tam, gdzie działka nie jest rozległa. Bliźniaki buduje się zwykle jako domy o lustrzanym odbiciu. Bardzo często obszar sąsiadujący ze ścianą drugiego bliźniaka jest wykorzystywany jako garderoba lub spiżarnia – dzięki temu można zniwelować niewielką niedogodność tego typu zabudowy jaką jest mieszkanie z kimś ścianę w ścianę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań skutecznie można stłumić hałas dochodzący zza ściany. Wspólna ściana posiada jednak i pewne zalety: przyczynia się do obniżenia trwałych kosztów ogrzewania domu. Koszt budowy bliźniaka można obniżyć poprzez wybór tych samych technologii i materiałów. Uzgodnienie wspólnej wizji ostatecznego wyglądu domów w zabudowie bliźniaczej jest ważne również ze względu na walory estetyczne. Bliźniak, którego jednak strona wygląda zupełnie inaczej niż druga traci bardzo wiele na wartości.
Warto wspomnieć również o tym, że bliźniaki nie muszą być lustrzanym odbiciem, choć trzeba przyznać, że taki projekt domów jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym. Zdarzają się również rozwiązania niebanalne jak oddzielenie dwóch domów za pomocą trzeciego budynku, lub rezygnacja z symetryczności poprzez na przykład dobudowanie do domu garażu.
Projekt domu w zabudowie bliźniaczej powinien przypaść do gustu osobom, które chcą znaleźć kompromis pomiędzy mieszkanie w bloku a samodzielnym, wolno stojącym domem znajdującym się w izolacji od innych zabudowań. Bliźniak może wyglądać naprawdę dobrze tylko wtedy, gdy właściciele obydwu domów dojdą ze sobą do porozumienia i wspólnie ustalą, jak ma wyglądać ich po części wspólny dom.

Read More