Ecopasywny

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Navigation Menu

Domy energooszczędne

Domy energooszczędne

Posted by on Sty 27, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Coraz częściej tak zwane „tradycyjne domy” wypierane są przez projekty domów nowszych, w których zastosowano nowocześniejsze materiały i rozwiązania, które pozwolą na obniżenie kosztów późniejszego utrzymania domu. Wszystkie domy energooszczędne łączy jedna wspólna zasada: posiadają one niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania. Ogrzewa się je nawet do pięciu razy taniej niż tak zwane domy tradycyjne, w budowie których nie zastosowano tak nowoczesnych rozwiązań i technologicznie zaawansowanych materiałów.
Aby dom można było uznać za niskoenergetyczny powinien on spełniać kilka wymogów: kształt budynku powinien mieć odpowiednie proporcje, zazwyczaj są to zwarte bryły bez balkonów, właściwie usytuowanie względem stron świata, a co za tym idzie, mają odpowiednio przystosowane okna – dużo przeszkleń w miejscach nasłonecznionych i ograniczenie ilości okien od strony północnej. Zasada energooszczędności i ograniczenia strat ciepła wiąże się również z wyborem specjalnych materiałów termoizolacyjnych. Stosuje się więc tu zaawansowane technologicznie rozwiązania i materiały energooszczędne, a domy niskoenergetyczne cechuje znakomita izolacja cieplna.
Specjaliści już w fazie projektowania domu uwzględniają wszystkie powyższe czynniki dbając o to, by koszt eksploatacji budynku był optymalny.
W czasach, w których szczególną uwagę zwraca się na dbanie o środowisko, domy ekologiczne zbierają bardzo dobre opinie. Tak zwane „zielone budownictwo”, czyli budowanie domów ze zwróceniem szczególnej uwagi na to, by były jak najbardziej ekologiczne, ergonomiczne i energooszczędne to trend, który na dobre wszedł do polskiego budownictwa. Cały czas zwraca się uwagę na to, by realizowane projekty odpowiadały najnowszym przepisom dotyczącym zasad energooszczędności. Dzięki temu nie tylko dbamy o środowisko, ale możemy się cieszyć z realnych oszczędności w kosztach eksploatacyjnych.

Read More

Dom parterowy – korzystne rozwiązanie

Dom parterowy – korzystne rozwiązanie

Posted by on Sty 27, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Każdy inwestor powinien zdawać sobie sprawę z tego, że oszczędzanie na budowie domu nie jest dobrym pomysłem. Jeśli zależy nam na budowie taniego domu, powinniśmy pomyśleć o tym już w chwili wybierania projektu naszej inwestycji.
Przeglądając katalogi projektów możemy zauważyć, że domy jednorodzinne, które są tam prezentowane są bardzo często rozwiązaniami, w których nacisk położono na oszczędność, starając się dopasować je do ograniczonych możliwości finansowych. Zazwyczaj są to domy parterowe o małym metrażu, zwartej bryle oraz niedużej ilości okien. W takich budynkach unika się rozwiązań, które mogą podnieść koszty budowy. Są to zazwyczaj raczej minimalistyczne projekty. Zalety domów parterowych to nie tyko tańsza budowa i mniejsze koszty eksploatacji, ale również wygoda, przede wszystkim dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które maja kłopoty z poruszaniem się.
Oczywiście domy jednokondygnacyjne nie muszą być zawsze oszczędne. Możemy również znaleźć domy nowoczesne o jednej kondygnacji, które przeznaczone są do dużych działek. Są to budynki wykorzystujące ciekawe rozwiązania architektoniczne, na przykład dużą ilość tarasów i przeszkleń. Świetnie sprawdzają się na dużych działkach z zadbanym ogrodem.
Jak widać parterowe budynki mogą się bardzo różnić, zarówno od względem metrażu, kosztów budowy, jak i stylu architektonicznego. Jest to jednak przede wszystkim rozwiązanie, o którym mogą pomyśleć wszystkie osoby dysponujące ograniczonym budżetem przeznaczonym na budowę, a także takie, którym zależy na jak najszybszym zakończeniu inwestycji, ponieważ brak konieczności wznoszenia wyższych kondygnacji bardzo ułatwia cały proces wznoszenia konstrukcji domu. Warto zapoznać się z projektami parterowych domów jednorodzinnych, ponieważ są one często bardzo dobrym rozwiązaniem, wartym zainteresowania i wzięcia pod uwagę w trakcie wyboru projektu.

Read More

Luksusowy dom

Luksusowy dom

Posted by on Sty 18, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Istnieje bardzo wiele definicji luksusu. Zapewne każdy z nas zdefiniowałby luksus inaczej, choć trzeba przyznać, że istnieje kilka wspólnych cech, które łączą obiekty obiekty uważane za luksusowe. Przede wszystkim – nie są one dostępne dla wszystkich, może pozwolić sobie na nie tylko pewna, najczęściej bardzo dobrze sytuowana finansowo część społeczeństwa. To, co jest luksusowe jest zarazem komfortowe, związane z wystawnością, idealnie dopasowane do potrzeb i gustu użytkownika. Luksusowe rzeczy możemy wyodrębnić niemalże w każdej dziedzinie życia: można chodzić do prestiżowych szkół, wyjeżdżać w podróże, być właścicielem najnowszych gadżetów technicznych lub posiadaczem drogiego samochodu. Również o niektórych domach z pewnością można powiedzieć, że są to domy luksusowe.
Jak wygląda projekt domu luksusowego? Z całą pewnością jest to dom, który wyróżnia się na tle innych budynków. Dzieje się tak dlatego, że projekt zakładał nie tylko użyteczność, ale skupiał się również na walorach estetycznych – idealnym doborze materiałów i kolorów. Uwagę przyciągać może oszklony salon lub imponujące oświetlenie. To, co jest jedną z najbardziej istotnych rzeczach w wystawnych domach to bardzo jakość zastosowanych materiałów oraz wybór najnowszych rozwiązań technicznych. Luksus odnosi się również do poziomu standardu domu. Domy luksusowe charakteryzują się tym, że projekt jest dokończony i zrealizowany w najmniejszych szczegółach, nie ma tutaj miejsca na brakujący tynk, niepomalowane ściany, balkon bez balustrady, tymczasowe ogrodzenie czy zaniedbany ogród. To domy, których wygląd i wyposażenie od razu pozwalają domyślić się innym, że właściciel takiego domu stawia przede wszystkim na jakość.
Projekty domów luksusowych na pewno przypadną do gustu osobom, którym zależy na tym, by mieszkać we wnętrzach urządzonych z dobrym smakiem, eleganckich.

Read More

Parterowy czy piętrowy – jaki dom wybrać?

Parterowy czy piętrowy – jaki dom wybrać?

Posted by on Sty 8, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Bardzo dużo osób marzy o dużym i pięknym domu, dlatego w większości ludzie budują domy piętrowe. Niektórzy jednak nie mogą albo nie chcą pozwolić sobie na dom piętrowy. Dom parterowy jest idealny dla osób starszych albo dla rodzin, w których jest na przykład dziecko niepełnosprawne. Domy parterowe pozbawione są schodów i wszystkie pomieszczenie znajdują się na jednej powierzchni. Obecnie te domy stają się coraz bardziej popularne, dzięki czemu ludzie mają duży wybór w projektach domów parterowych. Można je, bowiem spotkać w Internecie, w gazetach budowlanych albo w biurach architektonicznych. Projekty domów parterowych mogą być również tworzone na specjalne zamówienia. Wtedy to klienci otrzymają dokładnie to, czego chcą i o czym marzą. Takie projekty domów obejmują przede wszystkim dom oraz wszystko to, co powinno znajdować się w środku. Na projekcie znajdują się dokładne wymiary poszczególnych pomieszczeń, a na niektórych projektach zaproponowane są nawet przykładowe aranżacje. Dzięki temu można już wcześniej zaplanować siebie układ poszczególnych pomieszczeń, a dzięki temu wstępnemu układowi można sobie ocenić czy ten dom będzie na pewno wygodny. Na projektach domów znajduje się nawet przykładowy układ zewnętrzny, czyli zazwyczaj podana jest aranżacja ogrodu oraz ogrodzenia. Gotowe projekty domów zarówno parterowych, jak też piętrowych można sobie lekko modyfikować przed jego adaptacją, jednak nie warto wprowadzać jakieś większe zmiany, ponieważ wówczas dom może stracić swój ogólny urok. Obecnie wielu projektantów w pracy wykorzystuje wizualizacje trójwymiarowe. Dzięki nim mogą pokazać klientom to, jak będzie wyglądał ich dom po jego pobudowaniu, zarówno na zewnątrz, jak też w środku. To dla wielu osób jest bardzo pomocne, nie zawsze bowiem są w stanie wyobrazić sobie jego wygląd na podstawie planów. Wtedy o wiele wcześniej mogą zdecydować się na dokonanie ewentualnych zmian.

Read More

Nowoczesny dom, w sam raz dla młodych ludzi

Nowoczesny dom, w sam raz dla młodych ludzi

Posted by on Sty 8, 2014 in Bez kategorii | 0 comments

Coraz więcej młodych małżeństw, młodych ludzi mając do wyboru kupno mieszkania lub wybudowanie domu, decyduje się na drugą opcję. Rozwiązanie takie wydaje się być idealne wtedy, gdy jest się pewnym tego, że jest się gotowym na to, by gdzieś osiąść na stale. Jakie domy wybierają młodzi? Najczęściej wybierane są projekty domów nowoczesnych, które w pełni odzwierciedlają potrzeby i pragnienia młodych.
Domy nowoczesne to połączenie dużej funkcjonalności z wyrazistym designem. Bardzo często parterowe, przyjmujące geometryczne kształty, będące spójną bryłą to spełnienie marzeń o minimalistycznej budowli z wnętrzami urządzonymi w dobrym stylu. To projekty, w których bierze się pod uwagę najnowsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne, dlatego też są to domy energooszczędne. Surowa estetyka, z którą często są kojarzone, osiągana jest dzięki zastosowaniu odpowiedniego budulca – piaskowej, białej lub szarej cegły. Nie bez znaczenia jest też geometryczna bryła domu i zrezygnowanie z nadmiernych ozdób – okazjonalnie w projektach nowoczesnych domów mogą znaleźć zastosowanie metalowe lub drewniane elementy, przeważnie są one wykorzystywane jako poręcze. Wszystkie te elementy współgrające w jednym projekcie sprawiają wrażenie elegancji i nowoczesności. Dodatkowy sznyt zapewniają przeszklenia, które są kolejnym elementem charakterystycznym dla tego stylu.
Nowoczesne budownictwo stawia na proste geometryczne formy, nie rezygnując równocześnie z funkcjonalności oraz walorów estetycznych. To budownictwo, w którym wszystkie najlepsze cechy budownictwa tradycyjnego zastosowano jeszcze raz, jednak w odświeżonej i zupełnie innej formie. Okna zamieniono na przeszklenia, a ornamenty ustąpiły miejsca prostocie. Z całą pewnością nowoczesne budownictwo tak jak i budownictwo tradycyjne może poszczycić się bardzo wysoką funkcjonalnością.

Read More